"Jakość to sposób myślenia, który powoduje, że stosuje się
i bez przerwy poszukuje najlepszych rozwiązań"

Tłumaczenia szwedzki

Język szwedzki (szw. svenska språket, svenska) używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi. W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego.
W mowie potocznej używane są powszechnie wyraźne dialekty. Większość jest jednak doskonale zrozumiała dla pozostałych użytkowników języka szwedzkiego. Obecnie można wyróżnić dwa zespoły dialektów: w Szwecji i Finlandii (tzw. fińska odmiana języka szwedzkiego).
Charakterystyczną cechą języka szwedzkiego jest obfitość samogłosek, posiadających 9 fonemów podstawowych, a wliczając w nie rozróżnienie między długimi i krótkimi samogłoskami – 17 fonemów samogłoskowych.


Korzystanie z naszych usług jest bardzo wygodne i łatwe w obsłudze. Przyjmujemy zlecenia codziennie za pośrednictwem poczty elektronicznej i staramy się dostarczyć gotowe, profesjonalne tłumaczenie w najbliższym możliwym terminie. Wszystkie tłumaczenia sporządzają wykwalifikowani tłumacze języka szwedzkiego. Oferujemy tłumaczenie wszelkiego rodzaju tekstów, od ogólnych do bardzo specjalistycznych.


OMERO specjalizuje się w tłumaczeniach z/na język szwedzki m.in. z takich dziedzin jak budownictwo, nauki przyrodnicze, chemia przemysłowa, informatyka, medycyna i farmacja, budownictwo, architektura, elektronika, energetyka, elektryka, przemysł spożywczy, linie technologiczne, technika grzewcza, sprzęt i artykuły medyczne, przemysł wydobywczy, technika sanitarna, transport, urządzenia i maszyny, optyka i wiele innych.

Oferujemy pełen zakres usług tłumaczy języka szwedzkiego:
• Tłumaczenia pisemne zwykłe z/na język szwedzki
• Tłumaczenia pisemne z korektą native speakera z/na język szwedzki
• Tłumaczenia pisemne przysięgłe z/na język szwedzki
• Tłumaczenia ustne z/na język szwedzki

Zatrudniamy wykwalifikowanych tłumaczy języka szwedzkiego, dokonujemy ich starannej selekcji, dzięki której wybieramy najlepszych, odpowiedzialnych za swoją pracę i będących specjalistami w poszczególnych dziedzinach. To czyni nas wiarygodnymi dostawcami tłumaczeń języka szwedzkiego o różnorodnej tematyce.

Omero Sp. z o.o.
20-322 Lublin, ul.Lotnicza 3
Nip: 7123251944
tel.+48 81 30 70 677

Godziny pracy:
pn-pt:  8.00-16.00

Dział obsługi klienta:

Dominika Ptaszek
+48 518 060 583
e-mail: dok@omero.pl

Dział obsługi zleceń:

Dzierba Olga
+48 516 358 896
e-mail: tlumaczenia@omero.pl